شهيد ويليام تومان آده

شهيد ويليام تومان آده

شاهد اروميه: سرباز شهيد ويليام تومان متولد اروميه از اقليتهاي مذهبي ، كه دوران سربازيش را جهت خدمت به ميهنش، در جبهه هاي جنگ گذراند. 

سرباز شهيد ويليام تومان در سال 1341 در روستاي آده بزرگ از توابع شهرستان اروميه در يك خانواده مسيحي ديده به جهان گشود. بعد از طي دوران كودكي به تحصيل پرداخت. دوره ابتدايي را در همان روستا و دورة راهنمايي را در روستاي طلاتپه به پايان رسانيد. جهت كمك به خانواده  به كار تراشكاري و نجاري پرداخت و تا زمان اعزام به خدمت همچنان در اين حرفه باقي ماند. از خصوصيات بارز شهيد اين بود كه بسيار بخشنده و مهربان بودند، بطوريكه اطرافيان مجذوب رفتارهاي شايسته ايشان مي شدند و همه قوم و خويشان رضايت كامل از ايشان داشتند. 

شهيد در سال 1360 به خدمت مقدس سربازي اعزام شدند و در راه حفظ ميهن از تجاوزات رژيم عراق و حراست از نواميس و تماميت ارضي ميهن اسلامي، از هيچ كوششي دريغ نكردند.ويليام از جبهه كه به مرخصي آمده بود ، براي خانواده اش تعريف مي كند كه در جبهه موقع حمله جاي خود را با نيروهاي ديگر عوض مي كند تا در حمله شركت كند. ويليام بعد از دلاوريهاي بسياري كه در خط مقدم جبهه انجام دادند، بالاخره ششم شهريور ماه سال 60 در بستان در اصابت تركش گلوله ، لباس سرخ شهادت بر تن نمود و خونين بال به ديدار حق شتافت.

 

روحش شاد و يادش گرامي باد 

زندگينامه شهيد ويليام تومان به روايت واليس تومان برادر شهيد 

منبع: مركز اسناد بنياد شهيد و امور ايثارگران آذربايجان غربي