جرج چهاربخشي

جرج چهاربخشي

جرج چهاربخشي در سال ۱۹۵۲ ميلادي از ويلسون و هلن، در شهر تهران به دنيا آمد. نام او از روي نام پدربزرگش، جرج، انتخاب شد كه يك يوناني مقيم ايران بود. مادرش هلن، پس از ازدواج با پدر جرج، سخن گفتن به زبان آسوري را آموخت و به هر سه پسرش زبان پدري را آموزش داد. علاوه بر آسوري، جرج به زبانهاي پارسي، ارمني، تركي، يوناني، و انگليسي مسلط بود و مي‌توانست به هر يك از اين شش زبان، صحبت كند. از عنفوان كودكي، پدر جرج او را به انجام فعاليت‌هاي ورزشي همچون ماهيگيري، شكار، و فوتبال ترغيب مي‌كرد. جرج، اين مهارتهاي ورزشي را تا به درجه‌اي تكميل كرد كه در دهه ۱۹۷۰ ميلادي به عنوان كاپيتان تيم فوتبال «گاو بالدار» آسوريان شهر شيكاگو انتخاب شد.

جرج، از هنگاميكه تنها چهار سال سن داشت، ميل و علاقه باطني خود را نسبت به موسيقي كشف كرد. او علاقه‌مند به گوش دادن به انواع مختلفي از موسيقي بود و هوادار خوانندگان متفاوت و گوناگوني گشته بود. جرج، دوره دبستان و دبيرستان را در تهران گذراند و پس از فارغ التحصيلي در سال ۱۹۷۱، براي ادامه تحصيل در رشته معماري به دانشگاه ايلينويز در شيكاگو رفت. در دوران دانشجويي اش، اقدام به راه اندازي يك گروه موسيقي نمود كه مورد استقبال جامعه آسوريان قرار گرفت. در سال ۱۹۷۸، جرج براي اجرا در مراسم جمع آوري كمك‌هاي مردمي براي جامعه پيشاهنگي آسوريان تهران دعوت شد. اين مراسم، توسط يوناتان بت-كليا كه رئيس گروه پيشاهنگي آسوريان بود، برگزار شد. پس از انتشار اولين آلبوم وي در دهه ۷۰ ميلادي، محبوبيت وي در ميان جامعه آسوريان فزوني يافت. وي براي شركت و اجرا در بسياري از مراسم‌هاي جمع آوري اعانه، همآيش‌ها، و ميهماني‌ها، از سوي آسوريان ايالات متحده آمريكا، استراليا، آلمان، سوئد، كانادا، و انگليس دعوت شد.

جرج در سال ۱۹۷۹ با مارگارت ازدواج كرد كه حاصل اين ازدواج، سه فرزند (دو دختربه نامهاي هلن و ماري و يك پسربه نام آلبرت) مي‌باشد. جرج، سنت پدر-آموزش زبان آسوري به همسر و فرزندان – را ادامه داد. درحال حاضر، جرج، علاوه بر اينكه به عنوان مدير شركت «اسكاي هاي» -Sky High- در زمينه خريد و فروش املاك و مستغلات مشغول به فعاليت است، همچنان فعاليتهاي خود را در زمينه موسيقي پيگيري مي‌كند.